Gyászjelentés
2019. szept. 10.,
Nincsenek hozzászólások
Mély sajnálattal tudatjuk kedves vásárlóinkkal, hogy Géza bácsi 2019.09.07-én 92. életévében elhunyt.Köszönjük a kedves szavakat és együttérzést.
A méz árusítása továbbra is folyamatos, megtalálnak minket a Lehel piacon.
Szőkendi család
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
Lépes
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
Csomagolás, vegyes virág
2019. aug. 13.,
Nincsenek hozzászólások
Géza bácsi
2018. dec. 14.,
Nincsenek hozzászólások
Méhek Nyomában (OMME)
2017. nov. 1.,
Nincsenek hozzászólások
Géza bácsi interjúja az OMME kisfilmben.
3:30/12:27/15:27/17:05/20:14 percekben
89 évesen 2016-ban
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
89 évesen 2016
A legnagyobb öröm, a legtisztább boldogság, a legdrágább kincsünk a két unoka.
Szemükből a tiszta ég sugárzik felénk szívünk fel ujjong, ha kacagásukat halljuk, hófehér ártatlanságuk, megtisztítja lelkünket minden salaktól.
Midőn karunkon tartottuk őket visszatért ifjuságunk, újra átéltük egész életünket tudjuk már miért élünk, miért dolgozunk.
Unokáink tanítanak meg minket újra a szeretetre, a védelmet kereső hozzánk tapadó karjaik megolvasszák kérges szívünket, puha lesz az mint az olvadó vaj, hogy a szeretet oltárán mindenünket feláldozzuk.
Unokáink az igazság tükrei, a jóság mennyei sugarai, az emberi alkotás földi virágai.
Aláírás: Papa Mama
Méz és fahéj
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
Méz és fahéj jótékony hatásai
A kanadai World News hetilap egyik számában jegyzéket készített azokról a betegségekről, amelyek mézzel és fahéjjal kezelhetők. Többek között felerősiti az immunrendszert, megvéd a vírusoktól, baktériumoktól, erőssé, munkabíróvá tesz...
Szívbetegség: A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen fogyasztják ezt a a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kivül könnyíti a légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.
Artritisz: Az izületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200 beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül közlekedtek.
Hólyagfertőzés: Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. Megszünteti a húgyhólyag és a húgyutak fertőzését.
Fogfájás: Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.
Koleszterinszint: Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen öszsze 2 dl forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas koleszterinszint lecsökken. Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.
Megfázás: Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyitja a megfázást, a krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.
Gyomorpanaszok: A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.
Az immunrendszer erősítése: A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert, védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok vitamin és vas van. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.
Nehéz gyomor: Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav túlzott termelődését.
Nátha: Spanyol tudósok rájöttek, hogf a méz olyan természetes anyagokat tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtőrzseit.
Pattanás: Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vizzel. Ha naponta elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.
Bőrfertőzés: A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzës minden formáját.
Fogyás: Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt
Krónikus fáradtság: A testi erőt lejobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékorıyabbak. Ha délutan három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll a szervezet vitalitása.
A kiművelt ember megtanul...
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
„Az előrelátó ember nem bízza: 1) az üdvösségét a papra, 2) a becsületét az ügyvédre, 3) az egészségét csupán az orvosra, hanem megtanul a saját lábán járni.”
A pasztörizálás - részlet Walter Pedrotti a „Méz, Propolisz” c. könyvéből (Kossuth kiadó 2008) A méz számos enzimet tartalmaz, amelyeket diasztázoknak nevezünk,és ezek különösen fontosak a szervezetünk számára az emésztéshez. Ezeket az enzimeket visszafordíthatatlanul tönkreteszi a hő, ezért a mézet tilos melegíteni pedig sajnos pontosan ez az, ami a pasztörizálás során történik. A pasztörizálás során az anyagot 70-80 °C-ra hevítik, majd gyorsan lehűtik, hogy így stabilizálják azt a terméket, amelynek egyátalán nem volna szüksége erre a beavatkozásra. A méz természetes és élő élelmiszer, ezért olyan állapotban kellene fogyasztanunk, amikor még összetett és sokféle jó tulajdonsággal bír. Azzal ha felmelegítjük, megakadályozzuk az erjedést, főleg a nem teljesen érett méz esetében, így az sokáig folyékony marad. Az eljárással azonban „megcsonkítjuk”, fontos anyagoktól fosztjuk meg. Nemcsak az enzimek, de a vitaminok is eltűnnek, így felborítjuk az összetevők között fennálló harmonikus egységet.
Folyékony és Kristályosodó méz A legtöbb mézfajta természetes módon, magától kikristályosodik, ezért a napraforgó-, lucerna-, és vegyes méz néhány héttel azután, hogy kikerül a kaptárból, egyre sűrűbbé válik. Más mézek, mint az akác- vagy a gesztenyeméz, több hónapon keresztül folyékonyak maradnak, és egyátalán nem változik meg a halmazállapotuk. Ha a kristályos mézet újból folyékonnyá szeretnénk tenni, elegendő vízfürdőben felmelegíteni úgy, hogy ne legyen 40 °C-nál melegebb. Ha ennél tovább melegítjük, azzal akár tönkre is tehetjük a benne levő enzimeket, vitaminokat, akárcsak a méz antibakteriális hatását.
Kristályos méz
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
Óriási Öngyógyítási lehetőség a nyers kristályos mézzel!
mert:- A természetes, főleg repce és napraforgóméz pergetés után elkezd kristályosodni, szinte megkeményedik a tároló edényben, ha nem kevergetjük.
- Ha nagyon megkeményedik, csak melegítéssel lehet folyósítani, amit nem lehet az értékes biológiai hatóanyagok károsodása nélkül elvégezni.
- Az akácméz nem hajlamos a kristályosodásra de a repce mely előtte virágzik, akaratlanul belekeveredik az akácmézbe is, azt elhomályosítja, színét elveszti.
- A kristályos méz sok szőlőcukrot tartalmaz, mely orvosok szerint gyorsan felszívódik, gyorsan erősítik ellenálló képességünket a baktériumok elleni küzdelemben.
A méz, mint életbalzsam
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
A méz, mint életbalzsam
- Az emberiség legrégibb, leghatékonyabb, legösszetettebb biológiai gyógyhatású élelmiszere.
- Részt vett emberré válásunk folyamatában (kb. 600.000 éve).
- Ott volt a barlanglakó ősember „asztalán”.
- Minden időben ingyen védte, védi, védeni fogja egészségünket.
- Hogy milyen felbecsülhetetlen értékű ajándék az emberiség részére a méz, azt csak a költő tudja méltóan kifejezni, amikor fájdalmasan felsóhajt és azt mondja:
„Ezt az édesen folyó, drága aranyat, a mézet, melyet tündérkezek szórtak szét millió és millió virág kelyhében, ezt a kincset, a nap csókjának puha édességét, a szerető anyaföld örömkönnyét, melyet sok munkával gyűjtött be a teremtő legcsodálatosabb munkása: Ember ne dobd el magadtól! Miért nem akarod elfogadni?"- A méz szinte folyékony napsugár.
Vissza a természethez!
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
„Mennél jobban eltávolodik az emberiség a természettől, annál tanácstalanabb lessz.” Vissza a természethez!
- A propoliszos lépes méz fogyasztása egyidős az emberiséggel, mint édes csemegét az ember megette, élvezte annak tápláló erejét és gyógyhatásait. A tápértéke ismereteink szerint össze sem hasonlítható a mai tömegtermelésű élelmiszerekkel.
- Az élelmezéssel foglalkozó kutatók szerint tartalmazza mindazokat a vitaminokat, antibiotikumokat, ásványi anyagokat, enzimeket, amelyek nélkülözhetetlenek az emberi szervezet zavartalan életműködéséhez.
- Gyógyhatása főleg a propoliszból származik, melyet a méhek a fák rügyeiről hordanak, mellyel a lakásukban a kaptárukban mindent bemázolnak, a lépes méz felületét is. A propolisz 41-féle baktériumra gyakorol fejlődést gátló hatást, tartalmával, illatával meggátolja a baktériumok, vírusok pusztító, rothasztó tevékenységét. Az ember, ha megeszi, viasszal együtt megrágja a sejtfedeles lépes mézet, akkor élvezi gyógyhatását.
- A probléma ott kezdődött, hogy feltalálták a pergetőgépet, mely elválasztja a viaszt és a sejtfedelet a méztől. Centrifugális pergetéssel a folyékony mézet kicsapatjuk és csak ezt hasznosítjuk. Ez hiányállapotot idéz elő, mert a viasz és a sejtfedél tartalmazta a propoliszt, amely hatóanyagai hiányoznak később a pergetett mézből.
- A másik problémás jelenség abban van, hogy a pergetett mézet palackozás előtt melegíteni kell, mely hőkezelés árt a vitaminoknak, enzimeknek. Kétségtelen a pergetett méz könnyen kezelhető, és tömegtermelésre, fogyasztásra alkalmasabb, mint a lépes méz. A gyógyhatásai tekintetében sokat veszít azzal, hogy a propolisz és a viasz hatóanyagaiból kevesebb jut a szervezetünkbe.
- Napjainkban a jó minőségű élelmiszerek iránt megnőtt a kereslet. Élelmiszereink nagy része tömegtermelésű, permetszerekkel, tartósítószerekkel stb. kezelt. Az erdőben gyűjtött sejtfedeles propoliszos méz a legmegbízhatóbb: mert az erdőt nem műtrágyázzák, nem gyomirtózzák, nem permetezik. Termelési költsége magasabb, mint a pergetett mézé, de gyógyhatás tekintetében felbecsülhetetlen értékű. Begyűjtés után időt kell hagyni, hogy a méhek sokáig áttapossák, bemázolják a lepecsételt lépeket.
- Fontos tudni, hogy a propoliszos sejtfedeles mézes lép kettős értékű: tápértéke jóval felülmúlja a húsét, habár árban kb. azonosak, de gyógyhatása szinte ingyenben van, /ingyen védi egészségünket/. Ha rendszeresen fogyasztjuk, kevésbé betegszünk meg, elkerülhetjük a gyógyszertárakat, megszabadulhatunk a betegség okozta megpróbáltatásoktól.
- A táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek hangoztatják, hogy az ételek melyeket megeszünk, nagyban meghatározzák egészségi állapotunkat, tehát mindenkinek a kezében (gyomrában) a sorsa. /Lajos Atya természetgyógyász tanácsai/ A kommersz ételekből hiányoznak az ásványi anyagok, enzimek gyakorta.
- 1.Érdemes a mellékelt ismertető alapján az orvos utasításait betartani: pl. iskolába járás előtt, virágporok megjelenése előtt, hidegebb idők beállta előtt együnk propoliszos lépes mézet (mely legaktívabb). Erősítsük meg immunrendszerünket, mert ez az édes csemege a természet ajándéka. Amióta ember létezik: A legtermészetesebben, legösszetettebben, leghatékonyabban, legolcsóbban védte egészségünket.
Vissza a természethez!
Szénaláz
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
Akik ebben az allergiában szenvednek, azt állítják, hogy kevés olyan kellemetlen betegség létezik, mint ez. A népi gyógyászat háromféle – enyhe, mérsékelt és súlyos – allergiát ismer. Kezelése megelőző vagy gyógyító lehet. Ha körülbelül egy hónappal azelőtt, hogy esedékes lenne az allergia megjelenése naponta egyszer lépesmézet eszünk az vagy egyáltalán nem lép fel, vgy ha fel is lép, nagyon enyhe formában. Enyhe esetekben a heti háromszori kezelés az orrot szabadon és szárazon tartja. Ha lépesmézet nem tudnánk szerezni, minden étkezésnél két kiskanál mézhez folyamodunk, használata hasonló eredményre vezet.
A mérsékelt allergiát első 2 nap, napi 5 adag lépesmézzel kezeljük, majd annyi ideig, míg szükséges napi 3 adaggal. Ilyen esetekben is előnyös, ha lépesmézet használunk, de ha nincs mézzel helyettesítjük.
A mérsékelt allergiánál a következő eredményeket figyeltem meg:
- a könnyezés 3 perc alatt megszűnik;
- az orr 3 perc múlva kezd kidugulni és 6 perc után teljesen szabad, a beteg csukott szájjal lélegezhet;
- az orrfolyás 5 perc alatt megszűnik
- a torok irritálódása 3-5 perc alatt enyhül.
A súlyos allergikus esetekben a népi gyógyászat a következőket ajánlja:
- Három hónappal azelőtt, hogy az allergia fellépne, minden étkezésnél egy kanál mézet, vagy ami még ennél is jobb lépesmézet fogyasztunk. A folyékony vagy szűrt méz is jó hatással van. Lefekvéskor egy kanál mézet egy fél pohár vízben elkeverünk és megisszuk.
- Két héttel azelőtt, hogy az allergia feltételezésünk szerint fellépne 2 kiskanál almaecetet és két kiskanál mézet egy fél vagy egész pohár vízben oldva iszunk reggeli és lefekvés előtt.
- Délben és este továbbra is fogyasztjuk az egy-egy kanál mézet és ezzel párhuzamosan az almaecetet és méz keverékét reggeli és lefekvés előtt.
- Ha szükséges ezen felül elég gyakran sejtfedélcsomókat rágcsálunk, hogy az orrot szabadon és szárazon tartsuk.
Homloküreggyulladás
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások
A homloküreg a légzőszerveink fontos részét képezi, az orrjáratokkal közvetlen összeköttetésben segíti a belélegzett levegő szűrését, megnedvesítését és felmelegítését. A homloküregek nem mások, mint csontüregek, melyek csökkentik a koponya térfogatát és befolyásolják a hangot is.
A homloküregek gyulladását a vizelet lúgos reakciója kíséri. A lépesméz rágása következtében a vizelet reakciója igen gyorsan savassá válik, ami azt bizonyítja, hogy a szervezet kémiai reakciója igen gyorsan áll át. Éppen ezért azoknak, akik homloküreggyulladásban szenvednek tisztában kell lenniük azzal, hogy milyen ételek váltanak ki náluk lúgos reakciót és mind az ideig, míg homloküreggyulladásuk tart, ne fogyasszanak ilyen ételeket.
A lépesméz mennyiségét úgy állapíthatjuk meg, hogy összehasonlítjuk a rágógumi mennyiségével. Egy-egy ilyen adag sejtfedelecskét 4-6 órán át 15-15 percig rágcsálunk és utána eldobjuk. A heveny homloküreggyulladás tünetei 4-6 adag után eltűnnek és a homloküregek normálissá válnak. Hogy elejét vegyük a homloküreggyulladás visszatérésének, egy héten át legalább egy-egy alkalommal rágjunk lépesmézet vagy sejtfedelecskéket. Tanácsosnak tartanám, ha minden iskolás gyermek ősszel kezdené a lépesméz fogyasztását és amíg az iskola tart, júniusig folytassa azt. Ha emellé naponta még két kiskanál mézet is fogyaszt az iskolás gyermek és táplálkozását ellenőrizzük, majdnem biztos, hogy nem betegszenek meg homloküreggyulladásban, grippében vagy hűlésben. Tanulmányaimmal arra a következtetésre jutottam, hogy a lépesméz komoly védelmet jelent a légzőszervek számára.
Orrdugulás
2016. dec. 22.,
Nincsenek hozzászólások